Jump to content

Φωτογραφία

Κοπή πίτας μελών Αττικής 2011

• Please log in to reply
21 replies to this topic

#1 AUDI7

AUDI7

Υπεύθυνος Αττικής

• Admin
  • 5590 Απαντήσεις
  • Car Type:A3

Posted 17 February 2011 - 09:18 PM

Ας κάνω μια αναδρομή στα διαφορά μέρη και μαγαζιά στα οποία παραβρέθηκε η λέσχη μας με αφορμή την κοπή της βασιλόπιτας. Έπειτα από το CLUB GALLAΖIO όπως γνωρίζετε όλοι (2007 και 2008), την μονοήμερη μας στο Ναύπλιο (2009) τα όμορφα Ιωάννινα το (2010) ήρθε η σειρά της πανέμορφης Πάτρας να βρεθούμε εκεί για να πραγματοποιηθεί η κοπή της βασιλόπιτας 2011.

Το HELLENIC AUDI CLUB σας προσκαλεί όλους στις 13/03/2011 και ημέρα Κυριακή στην μονοήμερη εκδρομή στην όμορφη Πάτρα με αφορμή την κοπή πίτας 2011.

Δηλώστε συμμετοχή τώρα σε αυτό το topic και αναφέρετε τον ακριβή αριθμό ατόμων που θα φέρετε μαζί σας, ετσι ώστε να κανονίσουμε τα τραπέζια για τον καφέ και το φαγητό. Μπορείτε να έρθετε φυσικά με το έτερον ήμισυ :1277270enamorado: καθώς και φίλους σας.

Το χρονικό περιθώριο δήλωσης συμμετοχής λήγει 10/03/11

Σας παραθέτω και το πρόγραμμα:

Σημείο συναντήσεις στα διόδια Ελευσίνας 9:30πμ
Αναχώρηση από το σημείο 09:45πμ
Αφιξη στην Πατρα περίπου 12 το μεσημέρι και καφεδάκι σε μαγαζί της πόλης
Αναχώρηση κατά της 2 για την ταβέρνα η οποία θα μας υποστεί :wacko: :P για το αναμενόμενο φαγοπότι και την πραγματοποίηση της κοπής της πίτας 2011 με δώρο έκπληξη.

Παρακαλώ πολύ να τηρηθεί η ώρα προσελεύσεις.

Παραθέτω και τον κανονισμό εκδρομής για την ασφαλή διεξαγωγή της πορείας μας στον δρόμο.
Η ασφάλεια κατά την οδική κίνηση είναι το κύριο μέλημα για την οδήγηση μας και για το λόγο αυτό καλό θα ήταν κατά την διεξαγωγή εκδρομής τα μέλη να μπορούν να συμμορφωθούν με μερικούς κανόνες :

· Κινούμαστε σε ευθεία γραμμή στην δεξιά πλευρά του δρόμου (ή στην μεσαία όπου η κίνηση στην δεξιά, δεν είναι εφικτή)

· Ρυθμίζουμε την ταχύτητα μας ανάλογα με τις κυκλοφοριακές συνθήκες και δεν ξεπερνάμε ποτέ τα όρια ταχύτητας.

· Σε κάθε πορεία μας, υπάρχει ένα αυτοκίνητο που κινείται στην αρχή και ένα στο τέλος για την σωστή ρύθμιση της πορείας.

· Αποφεύγουμε τις απότομες επιταχύνσεις προς εντυπωσιασμό των άλλων οδηγών που κινούνται στην ίδια οδό με εμάς

· Κρατάμε ασφαλή απόσταση από το προπορευόμενο αυτοκίνητο τόση ώστε να μπορούμε να φρενάρουμε εγκαίρως , αλλά και τόση ώστε να μην μπει άλλο (άσχετο με την λέσχη) αυτοκίνητο στην μέση της πορείας μας και προκαλέσει ανωμαλία στην πορεία, καθʼότι η κίνηση πολλών αυτοκινήτων μαζί είναι μια δύσκολη διαδικασία.

· Η μέγιστη ταχύτητα δεν θα ξεπερνά τα 100 χλμ στο κύριο οδικό δίκτυο (εθνική όδο).

· Κατά την κίνηση μας έχουμε επικεντρωμένη την προσοχή μας και στα αλλά αυτοκίνητα της λέσχης (κατά το δοκούν)

· Σε περίπτωση που κάτι δεν πάει καλά, ο οδηγός ενός αυτοκινήτου ειδοποιεί με άναμμα των αλάρμ.

Να υπενθυμίσω πως για την εκδρομή καλό θα είναι να έχουν όλα τα αυτοκίνητα από ένα ασύρματο (pmr) για να μπορούμε να ρυθμίζουμε την ομαλή κίνηση μας στο δρόμο. Η συχνότητα που θα έχουμε στα PMR θα είναι η γνωστή σε όλους 4. Καλό θα είναι να διαθέτουν όλα τα αμάξια τα γνωστά σε όλους μας PMR για να μπορούμε να ρυθμίζουμε την ομαλή κίνηση μας στο δρόμο.

Για οποιαδήποτε απορία έχετε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε στο γνωστό τηλέφωνο:
6936385092 Γιωργος :ThanxSmiley:

#2 sotiris bakalis

sotiris bakalis
  • Members
  • 34 Απαντήσεις
  • Car Type:Q7

Posted 18 February 2011 - 03:55 PM

:director.sml:ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!!!!ΕΚΔΡΟΜΗ!!!!!!ΠΑΝΤΑ ΜΕΣΑ!!!!ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΒΕΒΕΑ ΜΑΣ ΘΕΛΕΙ 2 ΑΤΟΜΑ ΣΑΝ <ΛΑΘΡΕΠΙΒΑΤΕΣ>!!!!!:whistling:

#3 audiA1

audiA1
  • Members
  • 32 Απαντήσεις
  • Car Type:A1

Posted 20 February 2011 - 04:26 PM

Και εγω μεσα ειμαι.. Εννοειται. Θα ειμαι ηδη Πατρα και θα σας περιμενω... Αντε να τα πουμε και απο κοντα...
Να προσεχετε στον δρομο γιατι ειναι πολυ επικινδυνος.....

#4 AUDI7

AUDI7

Υπεύθυνος Αττικής

• Admin
  • 5590 Απαντήσεις

Posted 21 February 2011 - 12:06 PM

Δηλώστε συμμετοχή τώρα σε αυτό το topic και αναφέρετε τον ακριβή αριθμό ατόμων που θα φέρετε μαζί σας, ετσι ώστε να κανονίσουμε τα τραπέζια για τον καφέ, το φαγητό καθώς και την πίτα.

#5 audiA1

audiA1
  • Members
  • 32 Απαντήσεις

Posted 21 February 2011 - 02:56 PM

ΑUDI7 εγω θα ερθω μαζι με εναν φιλο μου.. οποτε 2 ατομα απο εμενα...!!! Οταν με χρειαστεις παρε με τηλεφωνο για να σε βοηθησω σε οτιδηποτε...

#6 AUDI7

AUDI7

Υπεύθυνος Αττικής

• Admin
  • 5590 Απαντήσεις

Posted 21 February 2011 - 03:53 PM

Συμμετοχές μελών για την μονοήμερη στην Πάτρα.

1) ΑUDI7 2 άτομα

2) sotiris bakalis 2 άτομα

3) audiA1 2 άτομα

4) ?

#7 alexisp

alexisp

Υπεύθυνος Δυτική Μακεδονίας και Ηπείρου

• Moderators
  • 1506 Απαντήσεις
  • Interests:Μηχανοκίνητος Αθλητισμός, Σκι, Tennis
  • Car Type:A8

Posted 23 February 2011 - 12:24 AM

και άλλος ένας εγώ :)

#8 AUDI7

AUDI7

Υπεύθυνος Αττικής

• Admin
  • 5590 Απαντήσεις

Posted 23 February 2011 - 05:17 PM

1) ΑUDI7 2 άτομα

3) audiA1 2 άτομα

4) alexisp

5) ?

#9 patrinos

patrinos
  • Members
  • 55 Απαντήσεις
  • Car Type:A3 Cabrio

Posted 23 February 2011 - 06:42 PM

Ώπατις, τώρα είδα αυτο το thread... Στις 12 γιορτάζει ο πατέρας μου, οπότε θα είμαι στο σπίτι μου, την επομένη θα έρθω Πάτρα, θα έρθω λίγο νωρίς για να σας προλάβω.. Ισως φέρω μερικούς φίλους... Σας πειράζει?

#10 AUDI7

AUDI7

Υπεύθυνος Αττικής

• Admin
  • 5590 Απαντήσεις

Posted 24 February 2011 - 12:37 AM

Ώπατις, τώρα είδα αυτο το thread... Στις 12 γιορτάζει ο πατέρας μου, οπότε θα είμαι στο σπίτι μου, την επομένη θα έρθω Πάτρα, θα έρθω λίγο νωρίς για να σας προλάβω.. Ισως φέρω μερικούς φίλους... Σας πειράζει?

Oχι φιλέ μου δεν μας πειράζει καθόλου, το μόνο που θα ήθελα είναι ο ακριβείς αριθμός ατόμων. Ευκαιρία να σε γνωρίσουμε και απο κοντά :thumbsup: :thumbsup:

#11 ROYSSOS

ROYSSOS
  • Members
  • 17 Απαντήσεις
  • Interests:Αντιπρόσωπος της (ps chiptuning )στην Αθηνά.τηλ.6972709714
  • Car Type:Seat

Posted 25 February 2011 - 05:44 PM

και εγώ μέσα θα έρθω οικογενειακός

#12 AUDI7

AUDI7

Υπεύθυνος Αττικής

• Admin
  • 5590 Απαντήσεις

Posted 26 February 2011 - 01:06 AM

1) ΑUDI7 2 άτομα

3) audiA1 2 άτομα

4) alexisp

5) Roussos 4 άτομα

6) patrinos άτομα ?

7) ?

#13 Dj_M@fia

Dj_M@fia
  • Members
  • 49 Απαντήσεις
  • Interests:Η μουσική και τα παντηλίκια κατα κυριο λόγο...
    Και σε δεύτερη μοίρα έρχεται η δουλειά και η σχολή μου....
  • Car Type:Audi80

Posted 03 March 2011 - 01:59 PM

Είμαι κι εγώ μέσα παιδιά... πιθανόν... Θα δείξει πως θα είμαι οικονομικά!!! Θα ενημερώσω αργότερα και για τα άτομα!!!

#14 patrinos

patrinos
  • Members
  • 55 Απαντήσεις
  • Car Type:A3 Cabrio

Posted 03 March 2011 - 02:03 PM

Μάλλον εγω με τον αδερφό μού και δύο φίλους, δηλαδή τέσσερα άτομα συνολικα. Τι ώρα θα είναι η συνάντηση;

#15 foufoutosmk1

foufoutosmk1
  • Members
  • 2 Απαντήσεις
  • Car Type:A2

Posted 04 March 2011 - 10:08 AM

εγω μπορω να ερθω,η πρεπει να βγαλω καρτα μελους πρωτα?

#16 AUDI7

AUDI7

Υπεύθυνος Αττικής

• Admin
  • 5590 Απαντήσεις

Posted 04 March 2011 - 11:30 AM

Δυστυχώς για φέτος η κοπή πίτας ακυρώνεται για λόγους μη συμμετοχής μελών.

#17 audiA1

audiA1
  • Members
  • 32 Απαντήσεις

Posted 04 March 2011 - 05:32 PM

οχι ρε παιδια...

#18 kostas s

kostas s
  • Members
  • 96 Απαντήσεις
  • Interests:μηχανοκινητα σπορ
  • Car Type:AllRoad

Posted 05 March 2011 - 05:37 PM

αν το κανετε στην αθηνα πιστευω θα εχετε πιο πολλες συμετοχες

#19 Dj_M@fia

Dj_M@fia
  • Members
  • 49 Απαντήσεις
  • Interests:Η μουσική και τα παντηλίκια κατα κυριο λόγο...
    Και σε δεύτερη μοίρα έρχεται η δουλειά και η σχολή μου....
  • Car Type:Audi80

Posted 14 March 2011 - 12:50 AM

Καμιά καινούργια πρόταση για κοπή πίτας υπάρχει ενδεχόμενο να υπάρξει ή δε θα κοπεί φέτος???

#20 alexisp

alexisp

• Moderators
  • 1506 Απαντήσεις

Posted 14 March 2011 - 03:43 AM

Έχοντας φτάσει ήδη στον Μάρτιο, κοπή πίτας δεν θα γίνει φέτος. Ίσως όπως είπε και ο Κώστας παραπάνω να υπήρχε μεγαλύτερη συμμετοχή αν γινόταν η εκδήλωση στην Αθήνα. Δυστυχώς επίσης οι δηλώσεις για να πραγματοποιηθεί μια εκδρομή δεν ήταν αρκετές.

Τώρα για το σχόλιο του foufoutosmk1, όπως πολύ καλά γνωρίζει η κάρτα μέλους δεν έχει κανέναν τέτοιο ρόλο και σε ένα ανοιχτό club όλοι είναι ευπρόσδεκτοι. Άλλωστε αναγράφεται και στο αντίστοιχο θέμα αυτό το πράγμα. Δεν γνωρίζω αν έχεις ξαναβρεθεί foufoutosmk1 σε εκδήλωση του club μας (αν υποθέσω από τον αριθμό των δημοσιεύσεων φαντάζομαι πως όχι) αλλά όλοι όσοι έχουν έρθει σε εκδηλώσεις του club, γνωρίζουν ότι πάντα υπάρχει μια ανοιχτή αγκαλιά για να τους δεχτεί, χωρίς καμία υποχρέωση. Ίσως βέβαια να υπάρχουν κακές εμπειρίες από άλλους χώρους, οπότε έτσι δικαιολογώ την αγνή ερώτησή σου. Σε βρίσκω ενημερωμένο περί καρτών μέλους foufoutosmk1 αλλά όχι επαρκώς. Λίγο περισσότερη προσοχή στα ξεκάθαρα γραφόμενα θα σου έλυνε κάθε απορία.

#21 foufoutosmk1

foufoutosmk1
  • Members
  • 2 Απαντήσεις
  • Car Type:A2

Posted 15 March 2011 - 06:43 PM

Έχοντας φτάσει ήδη στον Μάρτιο, κοπή πίτας δεν θα γίνει φέτος. Ίσως όπως είπε και ο Κώστας παραπάνω να υπήρχε μεγαλύτερη συμμετοχή αν γινόταν η εκδήλωση στην Αθήνα. Δυστυχώς επίσης οι δηλώσεις για να πραγματοποιηθεί μια εκδρομή δεν ήταν αρκετές.

Τώρα για το σχόλιο του foufoutosmk1, όπως πολύ καλά γνωρίζει η κάρτα μέλους δεν έχει κανέναν τέτοιο ρόλο και σε ένα ανοιχτό club όλοι είναι ευπρόσδεκτοι. Άλλωστε αναγράφεται και στο αντίστοιχο θέμα αυτό το πράγμα. Δεν γνωρίζω αν έχεις ξαναβρεθεί foufoutosmk1 σε εκδήλωση του club μας (αν υποθέσω από τον αριθμό των δημοσιεύσεων φαντάζομαι πως όχι) αλλά όλοι όσοι έχουν έρθει σε εκδηλώσεις του club, γνωρίζουν ότι πάντα υπάρχει μια ανοιχτή αγκαλιά για να τους δεχτεί, χωρίς καμία υποχρέωση. Ίσως βέβαια να υπάρχουν κακές εμπειρίες από άλλους χώρους, οπότε έτσι δικαιολογώ την αγνή ερώτησή σου. Σε βρίσκω ενημερωμένο περί καρτών μέλους foufoutosmk1 αλλά όχι επαρκώς. Λίγο περισσότερη προσοχή στα ξεκάθαρα γραφόμενα θα σου έλυνε κάθε απορία.

φιλε ειμαι τοσα χρονια μελος,αλλα που χρονος για εκδρομες.
εδω δεν προλαβαινω καλα καλα να μπω στο club

#22 alexisp

alexisp

• Moderators
  • 1506 Απαντήσεις

Posted 16 March 2011 - 12:10 AM

φιλε ειμαι τοσα χρονια μελος,αλλα που χρονος για εκδρομες.
εδω δεν προλαβαινω καλα καλα να μπω στο club

Ναι, το δέχομαι, απλά τόσα χρόνια που δεν υπήρχε η κάρτα και πάλι δεν είδα ερώτηση σχετικά με το αν μπορείς να έρθεις. Anyway, κρίμα που φέτος που είχες χρόνο να μας έρθεις (εξ'ου και η ερώτηση) δεν έγινε η κοπή. Επίσης, μπορείς να δεις το τι είναι η κάρτα μέλους και τι σημαίνει στο αντίστοιχο θέμα. Ξαναλέω λοιπόν ότι ευτυχώς εδώ είναι ένα ανοιχτό club και δεν ζητάμε τίποτα παραπάνω από την συμμετοχή σας.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users